Dekoračných vankúšov nie je nikdy dosť

Vankúše, navlečené do obliečok rôznych farieb a dekorácií, sú výrazným dekoratívnym prvkom a praktickým pomocníkom do vašich interiérov, ale i exteriérov. Jednoduchý, vhodne zvolený vankúš, vyrobený z textúrovanej látky, môže dodať hrejivosť do chladného minimalistického interiéru, prípadne zjemní hranaté línie nábytku. Niekedy zase stačí vybrať iba peknú obliečku na vankúš z neobvyklého materiálu, v pôvabnej kombinácií pastelových farieb a miestnosť dostane výnimočný nádych útulného domova. V letnom období môžu dekoračné vankúše premeniť vašu letnú terasu, či balkón na oázu oddychu a komfortu. Knižku, drink, pokoj, ticho a pohodu v záplave mäkkých vankúšov, čo viac si môžete priať?

Dekoračné vankúše sú jednoduché dizajnové komponenty, ktoré rafinovane dotvárajú celkovú atmosféru priestoru a zároveň majú dôležitú funkčnú úlohu, poskytnúť potrebné pohodlie. Vankúšovú parádu si môžete dopriať ako dekoráciu v spálni, obývačke alebo pri posedení v oddychovom kútiku vašej záhrady. Obliečky na vankúše sú jednoducho príležitosťou na experimenty, s kombináciami rozličných štýlov, textúr, farieb a veľkostí. Kombinovanie látok a farieb na vankúšoch, ktoré sú doplnkom pohoviek a postelí, môže byť ľahká úloha. Vhodne zvolené obliečky na vankúše by mali ladiť s charakterom domu a štýlom výzdoby, čím si vytvoríte celistvú kompozíciu dokonalého vizuálu a pohodlia. Dekoračné vankúše sú originálny kúsok bytového doplnku a môžu sa aranžovať na pohovkách, stoličkách alebo ako podlahové a okenné vankúše.

V našej ponuke nájdete mnoho rôznych typov obliečok na vankúše ako Bavlnené a to Jednofarebné s lemom alebo bez lemu, Bavlnené s potlačou, Luxusné obliečky s 3D fototlačou, obliečky Dekoračné, obliečky štýl INDIA-kanafas a veľa obliečok s Detskými motívmi, Valentínske, Vianočné, Veľkonočné alebo Luxusné obliečky Mikro Beránok.

Dekoratívne, príležitostne používané vankúše, sa vzhľadom k dnešným nárokom na komfort, obvykle robia z jemnejších materiálov a rôznych výplní. Výplne do vankúšov  rozdeľujeme na mäkké výplne, výplne z penovej hmoty (molitany) alebo zmesové výplne. Vankúše s týmito výplňami vyzerajú vždy elegantne a udržia si pohodlnosť dlhú dobu. Mnohokrát je dobrá voľba kompromis a skombinovanie peria alebo zmesí dutých vlákien, vatelínu a vzniknú vankúše, do ktorých sa dá pohodlnejšie zaboriť.

Stačí si vybrať z našej ponuky typy Vankúšov ako:

Netreba zabúdať na jednoduchú starostlivosť a udržiavanie vankúšov v čistote občasným povysávaním mäkkým kefovým nadstavcom, prípadne v teplom počasí prevetraním na miernom vánku, čím výplne perfektne osviežite. Na trhu existuje aj viacero špeciálnych prostriedkov na odstraňovanie nečistôt, v ktorých môžete vankúše vyprať.

Zdroj fotografií: 123rf.com