Ako vykúzliť vianočnú atmosféru Vášho domova…

Určite každý z nás miluje Vianoce… obdobie, kedy sa stretáva rodina, známi a priatelia. Najviac však Vianoce milujú deti. To napäté očakávanie darčekov a vyjedanie koláčikov patrí neodmysliteľne k vianočnej pohode domova. Čas neúprosne beží a my musíme premýšľať nielen nad vianočnými darčekmi, ale predovšetkým nad tým, ako vykúzliť tie najpohodovejšie Vianoce u Vás doma. Poďte sa pozrieť na niekoľko tipov z ponuky nášho e-shopu…

Vianočné obrusy a behúne – základ štedrovečernej pohody

Bez vianočného obrusu sa štedrovečerná večera proste nezaobíde. V našej ponuke nájdete všetky tvary obrusovokrúhle, oválne, štvorcové, či obdĺžnikové. Ponúkame naozaj veľké množstvo, ako veľkostí obrusov, tak i farebných variant a vzorov. Z našej ponuky sa pre Vianočné obdobie určite hodia, ako obrusy jednofarebné – najmä biele, tak aj obrusy s vianočnými motívmi, ako sú hviezdičky, vianočné stromčeky, vianočne hviezdy, snehuliaci alebo s motívmi kára a srdiečok. K sviatočnej atmosfére sa tiež určite hodí aj kombinácia jednofarebného obrusu a vhodne zvoleného vzoru alebo farebného odtieňa behúňa. Alebo naopak, doplniť obrus s vianočným vzorom jednofarebným behúňom alebo malým obrusom umiestneným do stredu stola. V kombináciách tvarov, farieb a vzorov sa naozaj medze nekladú a záleží len na Vašej fantázii. Ak zvolíte kombináciu jednofarebného podkladového obrusu a behúňa so vzorom alebo naopak, záleží len na Vašom vkuse. O kombinácii jednofarebného podkladového obrusu a behúňa so vzorom alebo naopak, sme už hovorili. Ponúkajú sa však ďalšie možnosti kombinovať rôzne tvary a veľkosti obrusov s tvarom stola, alebo použitie napríklad viacerých menších obrusov a prestieraní na jednom väčšom stole. Obrus však nemusí nutne zakrývať celú plochu stola. Veľmi vkusne môže tiež vyzerať menší obrus v strede väčšieho stola. Prečo napríklad nepoužiť viac menších obrusov alebo viac behúňov, a to, ako v jednom alebo vo viacerých smeroch a medzi nimi zvoliť menšiu medzeru. Obrusy alebo behúne tiež môžeme samozrejme využiť k dekorovaniu konferenčného stolíka, stolíka pod televízor, poličky alebo aj barového pultu.

Vyberte správnu veľkosť obrusu…

Nie je to žiadna veda a opäť záleží na Vašom individuálnom vkuse. Všeobecne však môžeme povedať, že obrus by mal presahovať okraj stola o 15 až 20 centimetrov. To platí bez ohľadu na tvar stola, či už je okrúhly, obdĺžnikový, štvorcový alebo oválny, vyberáme vhodný tvar obrusu. Rovnaký presah v podstate volíme tiež pre dĺžku behúňa na stôl, ktorý by mal tiež presahovať okraj stola aspoň o 15 až 20 centimetrov. Ako vhodná dekorácia sa tiež hodí kombinácia štvorcového obrusu, ktorý môžeme umiestniť do stredu okrúhleho alebo oválneho stola. Tu však odporúčame zvoliť veľkosť tohto obrusu tak, aby okraje stola nepresahoval.

Prestieranie na stôl – proste na Vianoce tiež nemôže chýbať

Ak nechceme použiť priamo obrus s vianočnou tématikou, tak určite by nemalo chýbať aspoň prestieranie na stôl. U nás nájdete tiež veľa druhov prestieraní s vianočnými motívmi ako sú hviezdičky, vianočné stromčeky, vianočné hviezdy, snehuliaci alebo s motívmi kára či srdiečok. Prestieranie ponúkame v dvoch základných rozmeroch, a to: 30×40 cm a 35x45cm. Ak by Vám predsa len vyhovoval iný rozmer prestierania, radi Vám ho ušijeme presne na mieru Vášho stola.

Dekoračné závesy s vianočnými vzormi

Pokiaľ máte zladenú štedrovečernú tabuľu, prečo nedoladiť v rovnakom dekóre ako je Váš obrus, behúň alebo prestieranie, tiež dekoračné závesy do Vašej kuchyne, či jedálne? Ponúkame Vám možnosť nákupu kusových dekoračných závesov a tiež Vám radi ušijeme záves NA MIERU Vášho okna a miestnosti. Dekoračné závesy jednofarebné alebo so vzorom, ako sú ornamenty, kvety alebo bodky, prispejú k dotvoreniu Vianočnej atmosféry. Tento typ závesov šijeme z kvalitných a moderných materiálov. Všetky dekoračné látky so vzorom máme tiež v metráži. Rozmer dekoračného závesu so vzorom zhotovíme presne NA MIERU Vášho okna. Náš konfigurátor Vám ihneď vypočíta cenu a Vy si následne môžete zadať koľko kusov týchto závesov potrebujete.

Obliečky na vankúše s vianočnými vzormi

Dekoračné obliečky na vankúše ponúkame vo viac než 120 vzoroch bodiek, kvetov, zvieratiek, detských atď. Sú vyrobené zo 100% bavlny a zo zmesi bavlny a polyesteru. Veľmi obľúbené sú vzory španielskych látok LONETA, bavlněných látok s potiskom SIMONA, KANAFAS nebo MESTRAL. Dekoračné obliečky na vankúše Škodák sú v štandardných veľkostiach – 30×50, 40×40, 40×60, 45×45, 50×50, 50×60, 50×70, 60×60, 70×90 cm. Ak náhodou predsa len nenájdete rozmer, ktorý Vám vyhovuje, vyrobíme pre Vás obliečku NA MIERU. Obľúbeným vianočným motívom sú hviezdičky, vianočné stromčeky, vianočné hviezdy, snehuliaci alebo motív kára, či srdiečok. V našej ponuke nájdete nielen obliečky na vankúše, ktoré majú praktické zapínanie na zips, ale tiež vankúše s rôznym typmi výplní. Veľmi populárne sú tiež Dekoračné vankúše – válce – s ozdobným zakončením na oboch stranách. Tento typ vankúšov nájdete len u nás.

Vianočné látky v metráži

No a pokiaľ si k tomu všetkému predsa len chcete vytvoriť akúkoľvek vianočnú dekoráciu alebo doplnok do Vášho domu, bytu, chalupy, či reštaurácie, máme pre Vás ponuku látok v metráži s nepreberným množstvom odtieňov a vzorov, z ktorých si môžete u nás nechať zhotoviť obliečky na vankúše, obrusy, vianočné prestieranie, závesy alebo podsedáky….. Alebo si proste môžete objednať metráž a doma si vyrobíte to, čo sa Vám bude páčiť. To už ale záleží len na Vás a na Vašej fantázií…