Dotyky chodidlami alebo kúpelňové predložky v hlavnej úlohe

Neoddeliteľnou súčasťou každej kúpeľne sú samozrejme predložky. Okrem toho, že sa jedná o veľmi praktickú vec, stáva sa z nich tiež dekorácia! Výber, tej správnej predložky, by ste preto nemali podceňovať.

Prečo kúpeľňové predložky?

Pretože šliapnuť po umytí, nohami na holú studenú zem, rozhodne nie je príjemné. Navyše, všade okolo seba narobíte kaluže vody, ktoré budete musieť poutierať a je možné, že sa pošmyknete, čo je zdraviu nebezpečné! Preto ich umiestnite aj do kúpeľne, kde je inštalované podlahové vykurovanie. Predložka patrí pred vaňu, pred sprchový kút, ak chcete, tak aj pred umývadlo a v neposlednej rade tiež pred WC (pokiaľ je súčasťou kúpeľne).

Akú zvoliť predložku a ako ju zladiť s kúpeľňou  

Na trhu nájdete predložky rôznych materiálov, tvarov, veľkostí a dizajnu. Na svoje si príde skutočne každý! Moderná spoločnosť 21. storočia nám dáva neobmedzené možnosti výberu. Máte záujem o tvar guľatý, tvar obdĺžnika, či štvorca? Tvar kvetu alebo srdiečka? Záleží na vašich preferenciách a veľkosti kúpeľne. Avšak pozor, pokiaľ sa v kúpeľni nachádza viacero predložiek, vždy dbajte, aby spolu ladili! V opačnom prípade by to mohlo pokaziť celkový dojem.

Existujú dve možnosti ako zladiť predložky s celkovým vzhľadom kúpeľne. Buď si kúpte predložku tón v tóne, takže pôjde o veľmi podobný odtieň s obkladom kúpeľne. Ďalej môže ísť o úplne totožný  odtieň, o jednu farbu, ktorá sa na obkladoch nachádza, alebo to bude farba o odtieň sýtejšia, či menej sýtejšia. Dôležité je zachovať podtón farby – buď studený alebo teplý. V opačnom prípade potom doslova „rozbijete“ predložkou celý dizajn kúpeľne! Napríklad, do „nudnej“ hnedej kúpeľne, kúpite výrazne sýtu červenú predložku s ornamentami, aby sa rozžiarila a pekne vynikla.

Po akom materiály siahnuť

Predložky sa vyrábajú froté, z polyakrylového vlákna, veľmi populárne sú huňaté z polyamidu, ďalej z prírodných materiálov, ako je bambus alebo sisal. V predaji sú aj tkané alebo drevené, ktoré podtrhnú dušu kúpeľne. Najobľúbenejšími sú froté a hlavne tie z bavlny. Nielen, že sú na dotyk príjemné, ale tešia sa výbornej savosti (čo je v prípade kúpeľne žiadúce) a dlhej životnosti. Aj napriek tomu je obvyklé, že predložky vymeníte cca 2 krát za rok. Sú veľmi využívané – to je číry fakt.

Veľká väčšina predložiek sa dá prať jednoducho v pračke. Po vysušení sa vráti do pôvodného stavu a vyzerajú opäť skvelo. Pri tých nekvalitných, je nutné počítať s tým, že dĺžka chlpov sa zošľape a po vypratí už nebudú také príjemné! Preto sa oplatí investovať!

Predložky v kúpeľni si zamilujete

Je dôležité  podotknúť, že sa jedná predovšetkým o veľmi príjemnú záležitosť najmä pre bosé nohy. Na trhu nájdete chlpaté, mäkké predložky, ktoré si získajú po dotyku vaše srdce. Doporučujeme starostlivo  vyberať! Veľkým benefitom je, pokiaľ je predložka protišmyková, teda pekne „sedí“ na podlahe (prostredníctvom silikónových pások na spodnej strane) a nikam sa nepohne.

Zdroj fotografií: pixabay.com, Net Distribution s.r.o.