Závesy, ako správne vybrať rozmery závesov? Závesy kusové aj NA MIERU

Chcete si ušiť závesy sami? Ako správne určiť šírku a dĺžku látky/metráže

Ako prvý krok si musíte určiť dĺžku závesu – teda kam až chcete, aby záves – tkanina, z ktorej budete záves šiť, dosahovala. Má len zakrývať okno allebo má byť až po zem a zakrývať napríklad tiež balkónové dvere? Určite, pokiaľ máme na okne záclony, je našim základným odporúčaním, aby Váš okenný záves, ako na šírku, tak aj na výšku, zakrýval túto záclonu. To znamená, že by mal byť dlhší a širší než je samotná záclona.

Druhým podstatným krokom je rozhodnutie, ako a kam budeme záves vešať. Ak na žabky alebo háčiky, použijeme riasiacu stuhu alebo pomocou ušitého tunelu na tyč alebo si budeme chcieť ušiť a záves zavesiť na pútka a následne týmito pútkami prevlečieme tyč, ktorá bude zavesená. K tomu všetkému musíte tiež prihliadať pri objednávaní finálneho množstva tkaniny na Vaše závesy. Výšku závesu si teda určujete sami.

Riasiaca stuha biela č. 460 – 2,5cm - Škodák-VášBytovýTextil.sk Riasiaca stuha biela č. 460 – 2,5cm - Škodák-VášBytovýTextil.sk

Napríklad: Výška záclony, ku ktorej chcete zhotoviť záves je 200 cm. Odporúčame, aby záves bol:

  • o cca 10 cm celkovo dlhší, aby zakryl záclonu
  • a musíte počítať s ďalšími cca 10 cm na olemovanie horného a dolného okraja.

Pokiaľ budete záves vešať na žabky, tak nie je potrebné pridávať víac látky. Pokiaľ budete chcieť záves z obidvoch strán okna, tak všetko x 2. Teda na jednu stranu okna 2,2m látky a na druhú stranu tiež 2,2m. Celkom 4,4m látky na jedno okno. Zároveň, aby ste pri vešaní  na žabky mohli docíeliť požadované pravidelné riasenie závesu, tak nezabudnite na riasiacu stuhu – dĺžka stuhy zodpovedá šírke natiahnutého závesu.

Ako správne vyberiete šírku látky/metráže

Najprv si musíme uvedomiť, že na rozdiel od záclon, sa dekoračné látky vyrábajú v šírkach, a nie vo výškach. Dekoračné látky sa štandardne vyrábajú v šírkach 140 – 160 cm.

Zatemňovacia látka Blackout vzor BL-044 Svetlo sivá – šírka 280 cm – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračná látka LONETA vzor LO-389 Popínavé modro-fialové listy - Škodák-VášBytovýTextil.sk
Dekoračná látka LONETA vzor LO-389 Popínavé modro-fialové listy – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračná látka LONETA vzor LO-156 červené srdiečka na režnom – šírka 140cm - Škodák-VášBytovýTextil.sk
Dekoračná látka LONETA vzor LO-156 červené srdiečka na režnom – šírka 140cm – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Jednofarebná látka RONGO vzor RO-067 svetlo koralová – šírka 150cm - Škodák-VášBytovýTextil.sk
Jednofarebná látka RONGO vzor RO-067 svetlo koralová – šírka 150cm – Škodák-VášBytovýTextil.sk

V našej ponuke však nájdete aj dekoračné látky na závesy alebo tiež zatemňovacie závesy (blackout) až do š. 300cm. Avšak i tak jedna štandardná šírka dekoračnej látky/metráže – v našom prípade závesu, úplne stačí na zakrytie polovice okna, a to aj v prípade voľného nariasenia závesu. Na jedno okno musíme mať dve šírky dekoračnej látky v požadovanej dĺžke  (výške), ktorú si vypočítame podľa nižšie uvedeného príkladu.

Ak si nebudete istí, kedykoľvek môžete zavolať na našu zákaznícku linku 777 839845 a my Vám radi poradíme.

Ako olemovať okraje závesu?

Okraj závesu dvakrát preložíme a zafixujeme špendlíkmi. Odporúčame takto založený a zafixovaný okraj opatrne prežehliť. Následne ho potom rovným stehom po celej dĺžke prešijete.

Nechcete sa púšťať do šitia závesov?

Jednoducho si u nás môžete vybrať závesy kusové alebo si nechajte ušiť závesy na mieru. Tu  je viac informácií.

Závesy KUSOVÉ

Kusový záves dodávame kompletne obšitý a s našitou univerzálnou riasiacou stuhou v transparentnej farbe, ktorá je vhodná pre uchytenie na klasické žabky alebo závesné háčiky. Až doma sa tak môžete rozhodnúť, či záves nariasite – viď. detailná fotografia, alebo riasenie nevyužijete a necháte si záves rovný v plnej dĺžke. Nariasenie je veľmi jednoduché – stačí zatiahnuť za sťahovacie šnúrky na konci závesu. Nariasením dôjde k skráteniu šírky závesu zhruba o polovicu, v závislosti na zvolenej hustote riasenia, výška závesu zostáva nezmenená.

V našej ponuke nájdete veľké množstvo kusových závesov v rôznych  rozmeroch. Stačí si jednoducho len vybrať ten, ktorý Vám bude najlepšie vyhovovať a ten si objednať. Ak takýto rozmer nenájdete – vyskúšajte našu ponuku dekoračných závesov na mieru alebo nám zavolajte či napište. Radi Vám poradíme.

Dekoračné závesy kusové sú praktickým doplnkom interiéru Vášho domu, bytu, chalupy, ale hodia sa tiež ako dekorácia do hotelov a reštaurácií.

Kompletnú ponuku našich kusových závesov nájdete tu … Kusové Závesy.

Závesy NA MIERU

Pretože máme tri vlastné krajčírske dielne, radi pre Vás záves ušijeme na mieru v rozmere, ktorý požadujete, obšijeme presne podľa Vašich požiadaviek a našijeme riasiacu stuhu, pútka alebo tunel. Všetko si jednoducho a rýchlo zadáte do nášho konfigurátoru, ktorý Vám ihneď vypočíta cenu. Nie sú teda potrebné ďalšie úpravy závesu.

Je to naozaj veľmi jednoduché. A pokiaľ si neviete rady – jednoducho nám zavolajte nebo napište a my Vám radi poradíme.

Kompletnú ponuku našich závesov NA MIERU nájdete tu … Závesy NA MIERU.

Typy závesov, ktoré u nás môžete kúpiť

Zatemňovacie závesy Blackout

Chcete zatemniť akúkoľvek izbu, kanceláriu alebo napríklad rokovaciu miestnosť alebo Vám slnečné lúče skracujú spánok? Optimálnym riešením sú naše zatemňovacie závesy Blackout kusové v rôznych vzoroch a farebných odtieňoch. Sú tkané v niekoľkých vrstvách a vďaka tomu jednoducho neprepúšťajú žiadne slnečné lúče.

Kusový zatemňovací záves Blackout vzor BL-037 – pieskovo béžový – šírka 270 cm – s univerzálnou riasiacou stuhou – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Kusový zatemňovací záves Blackout vzor BL-036 – bordó – šírka 270 cm – s univerzálnou riasiacou stuhou – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Zatemňovací záves na mieru Blackout vzor BL-042 – temne modrý – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Zatemňovací záves na mieru Blackout vzor BL-040 – hnedý – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Závesy Rongo

Jednofarebné a veľmi elegantné dekoračné závesy RONGO kusové sú veľmi obľúbené pre svoju praktickosť. Kvalitné jednofarebné látky RONGO máme tiež v metráži a pre dokonalé farebné zladenie interiéru odporúčame záves kombinovať s obliečkami na vankúše alebo relaxačnými válcami v rovnakom farebnom odtieni.

Kusový dekoračný záves RONGO vzor RO-067 svetlo koralový-Škodák-VášBytovýTextil.sk
Kusový dekoračný záves RONGO vzor RO-067 svetlo koralový-Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračný záves na mieru RONGO vzor RO-070 levanduľový-Škodák-VášBytovýTextil.sk
Dekoračný záves na mieru RONGO vzor RO-070 levanduľový-Škodák-VášBytovýTextil.sk

Kusový dekoračný záves RONGO vzor RO-065 svetlo modrý-Škodák-VášBytovýTextil.sk
Kusový dekoračný záves RONGO vzor RO-065 svetlo modrý-Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračný záves na mieru RONGO vzor RO-189 Mentolový – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračné závesy jednofarebné

Jednofarebné dekoračné závesy sú nepostrádateľným doplnkom každého interiéru. Tento typ závesov šijeme z kvalitných a moderných materiálov. Všetky jednofarebné látky máme tiež v metráži a pre dokonalé farebné doladeníe interiéru môžete závesy kombinovať s obliečkami na vankúše z rovnakého materiálu.

Kusový dekoračný záves VERONA vzor VE-310 tmavo hnedý

Kusový dekoračný záves VERONA vzor VE-317 svetlo fialový

Dekoračný záves na mieru LEONORA vzor Leonora LR-274 kávovo hnedý- Škodák-VášBytovýTextil.sk
Dekoračný záves na mieru LEONORA vzor Leonora LR-274 kávovo hnedý- Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračný záves na mieru LEONORA vzor LR-275 svetlo sivý- Škodák-VášBytovýTextil.sk
Dekoračný záves na mieru LEONORA vzor LR-275 svetlo sivý- Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračné závesy so vzorom

Dekoračné závesy so vzormi, ako sú ornamenty,  kvety, bodky alebo s detskými motívmi, sú vkusným doplnkom každého interiéru jedálne, kuchyne, obývacej alebo detskej izby. Tento typ závesov šijeme z kvalitných a moderných materiálov.

Kusový dekoračný záves MESTRAL vzor ME-22 Kvety na zelenom – s univerzálnou riasiacou stuhou – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Kusový dekoračný záves MESTRAL vzor ME-17 Kvety na atramentovo modrom – s univerzálnou riasiacou stuhou – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračný záves na mieru LONETA vzor LO-297 Veľké ruže na režnom – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračný záves na mieru LONETA vzor LO-389 Popínavé modro-fialové listy – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Závesy s detskými vzormi

V našej ponuke závesov nájdete veľa vzorov a dekorov s detskými motívmi a z viacerých typov látok. Jednoduchým riešením, ako predĺžiť Vašim deťom spánok a nenechať ich prebudiť prvými rannými lúčmi slniečka, sú naše zatemňovacie závesy Blackout vo veľkom množstve  detských vzorov a farebných odtieňoch.

Kusový zatemňovací záves Blackout vzor BL-030 – mačacie pytačky – šírka 137 cm – s univerzálnou riasiacou stuhou- Škodák-VášBytovýTextil.sk
Kusový zatemňovací záves Blackout vzor BL-030 – mačacie pytačky – šírka 137 cm – s univerzálnou riasiacou stuhou- Škodák-VášBytovýTextil.sk

Kusový zatemňovací záves Blackout vzor BL-031 buldočkovia a bodky – šírka 137 cm – s univerzálnou riasiacou stuhou- Škodák-VášBytovýTextil.sk
Kusový zatemňovací záves Blackout vzor BL-031 buldočkovia a bodky – šírka 137 cm – s univerzálnou riasiacou stuhou- Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračný záves na mieru LONETA vzor LO-355 Červené mačiatka na béžovom- Škodák-VášBytovýTextil.sk
Dekoračný záves na mieru LONETA vzor LO-355 Červené mačiatka na béžovom- Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračný záves na mieru LONETA vzor LO-362 Béžové motýle na režnom- Škodák-VášBytovýTextil.sk
Dekoračný záves na mieru LONETA vzor LO-362 Béžové motýle na režnom- Škodák-VášBytovýTextil.sk

Máte záujem okrem závesov interiér doplniť napríklad aj obrusom, behúňom alebo obliečkou na vankúš v rovnakom dekore?

Pre nás to nie je problém. Pri každom dekore závesu tiež nájdete „súvisiace produkty“- teda výrobky vyrobené z rovnakého dekoru vybranej látky alebo si túto látku jednoducho môžete objednať v metráži a akýkoľvek výrobok si ušiť sami doma.

Dekoračná látka LONETA vzor LO-389 Popínavé modro-fialové listy - Škodák-VášBytovýTextil.sk
Dekoračná látka LONETA vzor LO-389 Popínavé modro-fialové listy – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračná obliečka na vankúš LONETA vzor LO-389 Popínavé modro-fialové listy – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Prestieranie na stôl LONETA vzor LO-389 Popínavé modro-fialové listy – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračný vankúš valec Loneta 15×40 cm vzor LO-389 Popínavé modro-fialové listy – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Oblý sedák 39×37 cm LONETA vzor LO-389 Popínavé modro-fialové listy – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračný obrus oválny LONETA – LO-389 Popínavé modro-fialové listy – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Behúň na stôl LONETA vzor LO-389 Popínavé modro-fialové listy – Škodák-VášBytovýTextil.sk

Dekoračný záves na mieru LONETA vzor LO-389 Popínavé modro-fialové listy – Škodák-VášBytovýTextil.sk